| Iederan_Adi_1993 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu un laptop la care dupa ce il incarc tine bateria normal, dar daca dupa ce l-am incarcat il opresc se descarca bateria. Interesant este ca daca scot bateria separat in timp ce este oprit nu se descarca, multumesc.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E normal. Probabil că laptopul tău intră în stand-by în loc să se oprească de tot. Mod de lucru în care, deși extrem de puțin, dar totuși are un consum de curent. Dacă vrei să-l oprești de tot, apasă pe butonul power timp de 10 secunde.
Sau din comenzi START> alimentare > închidere (NU repaus!).

| K0sti a răspuns:

Pai daca scoti bateria cine vrei sa ti-o descarce, seful de post! A drac ea fizica de ati facut-o voi la scoala...

| FuriaGogoasei a răspuns:

Control panel - System and security - Power Options

Vezi ce trebuie sa faca butonul de OFF, daca este setat pe Sleep sau altceva.

| Iederan_Adi_1993 explică:

Eu il opresc din meniul start power si shut down, cu il setez?

| Iederan_Adi_1993 explică:

Eu il opresc din start power si shut down cum se mai poate seta

| Iederan_Adi_1993 explică:

Pe sleep sau shot down trebuie sa fie?