| cristianzgz3 a întrebat:

Buna TPU am o problema destul de grava cu laptopul care mi se inchide deodata nu este de la incalzire va zic sigur. Am wd vista home premium 32bits pe latopul acer aspire 5315
deci daca pun calculatorul in hibernare sau in altceva si apoi il deschid se inchide dupa un timp deodata, iar dupa ce il deschid merge incontinu nu se mai inchide dar daca il inchid iar tot aceiasi poveste...
Dupa ce se inchide el singur, dau sal dechid si imi apare o liniuta sus dreapta pe fond negru, dupa care trebuie sa apas pe butonul de pornire mult ca sa se inchida si dupa aia se deschide
multumes sper ca mah ajutati

2 răspunsuri:
| LoOvE a răspuns:

Oh doamne.e ceva destul de grav

Te.ai gandit ca este din cauza antivirusului pe care il ai? Eu asa am patit-o cu bitfender si apoi mi-am instalat avast,care e foarte bun.

Daca nu este din cauza aceasta, poate are vreo defectiune, si ma refer ca toate astea ti se intampla daca:laptopul ti.l ti in pat si nu pe masa cum ar trebui.Acesta nu se poate aerisi si se supraincalzeste in "inima calculatooruli", sau daca ti.a cazut pe jos.

Daca nici asta nu e, este din cauza laptopului.Stiu ca vista si mai ales ACEL, chiar daca sunt de firma nu sunt bune pentru o perioada eterna.Asta ar fi cel mai apropiat raspuns

| cryss17 a răspuns:

1)incearca o scanare online cu bitdefender
2)dezinstaleaza driverul video si instalazea unul mai recent chiar ultimul si spui cum e, daca nu ...ma contactezi