| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, eu am activat 2FA pe PayPal, dar mi-am schimbat telefonul si nu mai am acces la codul pe care mi-l da aplicatia (Folosesc Google Authenticator). Ce as putea face? Nu le pot da e-mail celor de la PayPal, pentru ca-mi cere sa ma loghez.

1 răspuns:
| outsidethebox a răspuns:

Of, nu ai salvat codul initial (sir alfanumeric sau QR code) folosit la activare? De ce nu ai optat pentru sms pe telefon?
Pe viitor, unde mai ai de gand sa schimbi terminalul 2FA GAuth, mai intai intri in cont (gen PayPal) si deselectezi / dezactivezi / renunti la 2FA, dupa care schimbi telefonul, instalezi GAuth si aba apoi activezi, cu mentiunea de a salva seed-ul initial, atat ca screenshot (pentru codul QR) cat si ca sir alfanumeric intr-o agenda, ceva.
Au telefon, biroul din UK se ocupa si de zona noastra, ii gasesti intre 10-18.30 de Luni pana Vineri:
Le spui toata tarasenia si ii dau ei disable.
Multa atentie pe viitor si multa bafta!