| Ronny22 a întrebat:

Am o problema foarte mare si am nevoie mare de ajutor. Am vrut sa reinstalez windowsul pe un laptop. La inceput nu imi creea partitita rezervata sistemului si am urmat tutorialul acesta:

http://www.tomsguide.com/......stall.html

Dupa reboot imi aparea "An operating system wasn't found. Try disconnecting any drives that don't contain an operating system.

Press Ctrl+Alt+Del to restart"

(mentionez ca instalez prin usb)

am scos usb-ul si am dat reboot. Imi apare alta eroare si am sa o mentionez dupa ce rezolvati alta problema. daca puteti. acum nu mai merge tastatura. Nu pot intra in windows si nici in bios. E ceva de facut?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hardul e mort, simplu

| Ronny22 explică (pentru RAY):

Cum sa fie mort hardu daca inca merge? raised eyebrows

| RAY a răspuns (pentru Ronny22):

Poate sa mearga laptopul fara hard, nu stiai?

| mihai69 a răspuns:

Pune una pe USB.
Deși nu cred că nu mai merge - doar că ai reușit să setezi ceva astfel încât nu mai e recunoscută.
Cel mai bine ar fi să duci laptopul la un service, altfel e posibil să îl arunci la gunoi, tot continuând să faci lucruri prin el despre care n-ai habar.

| K0sti a răspuns:

Pai cine a spus ca e musai sa creezi partitia sistemului?
Nu ai nevoie de partitia aia, ai nevoie doar de partitia C si atat!

| Ronny22 explică (pentru K0sti):

Nu ai treaba! Scrie in link si ce eroare aveam cand voiam sa reinstalez doar cu C si D fara partitie rezervata sistemului.

| K0sti a răspuns (pentru Ronny22):

Bai gogule, tine de stiinta, asa ca pune mana si mai citeste! Cand o sa inveti ca hardul se partitioneaza din DOS cu soft dedicat si nu cu DVD-ul cu Windows, mai stam de vorba!