| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU!
Am o problemă la laptop.
Acum 2 zile WI-FI-ul mergea perfect dar acum nu merge deloc. Pur și simplu îmi spune că nu s-au găsit rețele Wi-Fi. Am încercat conexiune cu cablu și merge dar cea fără nu funcționează. Am impresia că și-a făcut un update peste noapte și unele update-uri de la Windows sunt cu diferite probleme. De exemplu acum un an am primit o actualizare la Windows și după repornire sunetul nu mai funcționa deloc. Apoi un alt update a rezolvat problema. Acum nu știu dacă problema cu internetul este de la vreun update dar voi încerca să îi fac update la următorul pachet. Am încercat diferite metode de depanare cum ar fi și resetarea routerului. Dar nimic. Restul dispozitivelor merg și găsesc rețelele dar nu știu ce s-a întâmplat la laptop. Credeți că ar putea fi și o altă problemă?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

--dezinstaleaza driverul pentru Wi-Fi,
--curata registrii cu CCleaner.
--reinstaleaza ultima versiune a driverului de pe site-l producatorului laptopului.

| Alexandru390 explică (pentru NLS):

Mulțumesc mult. Voi încerca să văd dacă va funcționa.

| JicaContra a răspuns (pentru Alexandru390):

Fiecare laptop are o combinatie de taste care taie wifi
sau il baga in airplane mode