| TheNone a întrebat:

Am o problema la laptop. Cand il aprind apare ecranul negru si arata o o fereastra cu explorer.exe EndNow, si in fata ferestrei asteia intr-o alta fereastra scrie "Schimbati imediat bateria sau treceti pe sursa exterioara de putere pentru a impiedica pierderea lucrului."

2 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Incearca sa scoti bateria si conectezi incarcatorul la laptop fara a conecta bateria la loc. Aprinde laptopul normal si vezi daca mai apare acea fereastra cu bateria, daca da, este un virus iar Windows-ul trebuie reinstalat, daca nu, ar trebui sa schimbi bateria. Dupa acest procedeu poti conecta bateria la loc.

| K0sti a răspuns:

Pai si ai facut ce scrie acolo?