| TEROMASTER15 a întrebat:

Am o problema la laptop! Modelul acestuia este DELL Inspiron 3531! Il am de aproximativ 2 luni si mergea bine pana cand am vrut sa imi pun Windows 7! Acesta avea Windows 8.1 preinstalat pe 64 de biti. Mi-am instalat Windows 7 SP1 64 de biti insa partitia de hard era intr-un format in care nu puteam sa instalez! Dupa ce am reusit sa il convertesc am sters tot de pe el insa cand am terminat de instalat windows-ul, laptopul mi-a mers greu chiar daca imi instalase toate drivere. L-am mai instalat de 3 ori si acuma cand il deschid imi spune "Windows error recovery" si imi arata se repar si sa il deschid normal dar pe orice varianta as da, ori se inchide ori imi da Black Screen si sta! Sa fie de la Hard-disk? Va rog sa ma ajutati sau macar sa imi spuneti ce sa fac! PS: Se deschidea cand terminam de instalat Windows-ul si imi dadea ca Hardul are o problema

Răspuns Câştigător
| h3llboy666 a răspuns:

Dupa ce ai instalat windows, intra in BIOS si pune setarile pe default. Salvezi cu F10 si repornesti laptopul.

2 răspunsuri:
| h3llboy666 a răspuns:

Insteaza pe 32 biti

| TEROMASTER15 explică (pentru h3llboy666):

Am instalat si aceeasi problema...

| h3llboy666 a răspuns (pentru TEROMASTER15):

Dupa ce ai instalat windows, intra in BIOS si pune setarile pe default. Salvezi cu F10 si repornesti laptopul.