| Prici a întrebat:

Am o problema la PC
Eu am Local Disk D de 80Gb dintre care toate fisierele(inclusiv cele hidden) folosesc aproximativ 18Gb dar cand dau properties pe Local Disk D imi apare ca sunt folositi 26Gb
Nu stiti va rog ce ocupa atat spatiu?
Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Lumine a răspuns:

Buna!
Este de la system volume information.In el se aduna toate informatiile despre toate fisierele care au fost pe acel disk.Si daca nu l-ai mai fragmentat de cateva luni, spre exemplu, iti poate lua pana la 3-4 GB, depinde de cat de mult folosesti acel disk, pe langa faptul ca se pot ascunde multi virusi. Sfatul meu ar fi sa-ti faci un backup la acele fisiere de pe disk dupa care sa-l formatezi si sa le copii inapoi.

Succes!