| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU am o problema la PC nu se mai aprinde monitorul desi restul PC-ului ruleaza normal cand il pornesc si am mai patit chestia asta ma joc cateva zile pe el si dupa nu se mai aprinde monitorul daca il las cateva zile fara sa il pornesc se aprinde si monitorul ce ar putea sa fiie? DAU FUNDA.

2 răspunsuri:
| myr3l13 a răspuns:

Verifica mufele, posibil contact imperfect, daca ai alt monitor incearca-l, monitorul sau placa video sunt pe duca...dar mai probabil monitorul

| bystefu a răspuns:

Deschide carcasa, scoate bateria de bios (e una micuta ce seamana cu cea de la ceas de mana), las-o afara 5 min, dupa care o pui la loc si il repornesti.