| sandalutu a întrebat:

Am o problema la telefon: din 2 in 2 minute imi apare pe ecran,, Servicii Google Play s-a oprit". Ce sa fac sa nu imi mai apara?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ti-ai instalat alt Rom, cauta si instaleaza altul si instaleaza si gapps pentru acel rom. Daca se intampla din senin da-i o resetare din fabrica... E o mica sansa se se rezolve, daca nu, du-l in service.

2 răspunsuri:
| Anonim141204 a răspuns:

Și mie mi se întâmpla este din cauză că folosești aplicația prea mult și nu mai făcea față. Dar mi se pare ciudat că apare din două în două minute. Dar la mine apărea mai rar chiar dacă nu foloseam aplicația și am șters-o și reinstalat-o. Partea proastă este că nu poți reinstala Google Play, deci sunt de acord cu ce a spus @CuriousStuff.

| sandalutu explică (pentru Anonim141204):

Bine, cateodata imi apare si din din 10 in 10 secunde. Se poate sa am un virus?