| David324 a întrebat:

Buna TPU am o problema un laptop g500 si nu se mai aprinde il pornesc imi apare sigla cu Lenovo si sub imi spune prepairing automatic repair dar dupa aceea ecranul devine negru se vede ca e aprins dar nu se intampla nimic! Ajutatima va rog!

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Starteaza cu f8 si incearca sa intri in safe mode. daca reusesti scoate datele din el si formatezi
poti de asemenea sa incerci tot cu f8 si alegi "ultima configuratie ce a functionat" si vezi daca iti starteaza asa.
si in acelasi meniu ai prima optiune repair.
daca reusesti eu zic sa formatezi dupa ce salvezi datele.
in cazul in care ai dvd-ul cu windows, acelasi ce e instalat in laptop, poti repera cu el. ar fi cel mai sanatos.
incepe cu ceea ce am scris. si spune cum a mers.
bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| David324 explică:

Nu pot sa imi reinstalez windowsul pentru ca am prea multe date importante

| K0sti a răspuns (pentru David324):

Datele nu se tin pe partitia cu Windows, nu ati mai invatat?

| David324 explică:

Nu pot sa intru in safe mode apas f8 si nimic