| anonim_4396 a întrebat:

Am o tableta de 1 an. Astazi, cand am vrut sa intru pe ea sa instalez Temple Run 2, nu am mai gasit Google Play, de unde poti instala jocuri etc... Am scris jocul pe Google si...l-am instalat, si mi-a scris ca aceasta aplicatie va fi instalata pe tableta incurand. Si inca nu mi-a aparut. Cum pot sa o instalez, sau daca puteti sa-mi spuneti cum pot sa instalez din nou GooglePlay. Funda

Multumesc pentru timpul acordat

2 răspunsuri:
| steficelfrumossibun a răspuns:

Cauta pe google,, GooglePlay" asta dupa ce esti sigura ca nu o mai ai pe tableta.Nu iti mai apare la aplicatii sau pe ecranele principale daca ai dezactivat-o.Vezi la Setari, la Aplicatii si cauta la Toate si vezi daca e sau scrie in dreapta,, dezactivat". Daca il gasesti, sigur e si in telefon.Cauta-l si pune-l pe ecran. Daca e dezactivat, activeaza-l. Daca instalerea jocului nu a fost efectuata cand ai facut-o(cand nu ai facut-o), probabil ca ai apasat din greseala butonul de oprire, sau a fost o mica problema. Sper ca ti-am fost de ajutor si mult succes. Funda?

| iiPuffy a răspuns (pentru steficelfrumossibun):

Sincer, am vazut chestia aia, dar nu gasesc aplicatia sad