| Yumen a întrebat:

am o tableta " Evolio Quattro 3G " cumparata anul trecut cand era Craciun. Acum cateva zile, am observat ca bateria se descarca mai repede. De atunci de cele mai multe ori cand bateria ajunge la 26%, tableta se oprea brusc, fara nici o notificare. Dupa oprirea brusca, tableta nu mai porneste, daca bag la incarcat, atunci se porneste. Dupa ce s-a pornit, daca il scot de la incarcat, arata ca bateria este la 26%. Daca bateia ajunge la 25%, tableta iar se opreste iar brusc. Cum as putea rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Schimba bateria. Daca face tot la fel du-te cu tableta la service.