| 12ale2 a întrebat:

Am o tableta mai veche Samsung, iar de 7-8 zile nu mai porneste,am bagat-o la incarcat si tot nu se deschide, am si pornit-o din buton si tot nu merge, ce sa fac? Stiti un magazin care pot da tabletele vechi si sa iau una noua (ex.altex,flanco etc.)?

8 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nici nu stiu sa existe un asemenea tip de schimb. Nu cred ca este ca programul rabla pentru frigidere si masini de spalat. Eu zic sa incerci si metoda asta pentru resetarea softului (DOAR daca esti sigur ca are baterie) tine apasat in acelasi timp pe butonul de power si pe cel de volum - (minus). Trebuie sa tii apasat intre 3 si 5 minute. Imi spui daca a mers. Eu am pornit mai multe dispozitive care nu se deschideau in acest fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa incerci sa faci un hard reset, poate isi revine. Încerci să o pornești apăsând în același timp butoanele "Pornire" si "Volum sus" pana vezi ca se deschide tableta. Si sa te uiti la tutorialul ăsta.

https://youtu.be/K7kkWr3PLKY

| 12ale2 explică (pentru anonim_4396):

E un Samsung cu buton de home, nu merge

| 12ale2 explică (pentru siriusblack98):

E un Samsung! nu merge?

| 12ale2 explică:

Nu se deschide nici cand se incarca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 12ale2):

Păi da, dar nu are un buton pe care apesi cand o pornești si oprești? Ala-i butonul "Power". Poate să aibă sau nu buton "Home" pe ecran, că buton de pornire are neapărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, am găsit. Bn că ai precizat. La astea care au și buton home, trebuie să apeși în același timp și butonul "Home" pe lângă butoanele "Volum sus" si "Power" si le ți așa până vezi că pornește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite aici

https://youtu.be/JjbgpW8_sTw