| Catalin_Lacatus_1999 a întrebat:

Buna TPU am o unitate cam din 2009 si m-am gandit ce as putea pune in locu batrunului flopy disk ceva de marimea lui ceva folositor pe unitate.
FUNDA

4 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Mai degraba ai pune ceva nou in locul intregii unitati...

| Catalin_Lacatus_1999 explică (pentru Superior):

N-am nevoie de mai multa performanta la ce ma joc si ce fac pe ea mie suficient are
procesor:Intel core2duo E7200 2.53ghz
ram:4GB
placa video:GIGABYTE GeForce GT 710 2GB
sistem operare:windowa 10 pro 64 bit.
crezi ca mai pot imbunatati ceva?

| Superior a răspuns (pentru Catalin_Lacatus_1999):

Deci,daca ai DVD RW nu ai mai avea ce pune.
Sistemul fara suparare e destul de slabut.
O chestie de precizat : daca nu vrei sa schimbi sistemul in nici un fel, macar reinstaleaza windowsul, pune windows pe 32bit. Cel de 64bit ingreuneaza PC-urile care au mai putin de 6-8GB.
Imbunatatiri nu prea ai ce face (daca te referi la configuratie), trebuie luat tot dintr-un foc, caci compatibil nu prea este cu piesele de generatie actuala.) Daca esti interesat uite o recomandare https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2921178/

| Catalin_Lacatus_1999 explică (pentru Superior):

Multumesc dar nu sunt fan AMD raman la Intel si sistemul nu merge greu recomandarea minima pentru win 10 64 bit e 2gb ram n-am probleme cu viteza de procesare win e pe ssd si 1TB hdd si cum am mai spus mie imi este de ajuns.