| anonim_4396 a întrebat:

Am pe laptop niste videoclipuri si nu stiu cum le pot salva sau trimite in telefon. Am intrat pe Facebook si am zis ca le trimit prin mesaj apai intru pe telefon si le salvez numa nu ma lasa doar25MG si un video are 165. Cum sa modific videoclipul sa-l pot trimite pe messenger?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai o adresa de Gmail sus in dreapta (in browser) ai Gmail, Imagini si 9 patrate puse in forma de patrat. Apasand pe ele vei gasi un triunghi verde, galben si albastru si scrie Drive. Ala este Google Drive. Acolo ai 15 Gb gratuiti si poti uploada orice videoclip.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a copia pe telefon, trebuie sa ai un card de memorie introdus si formatat in telefon (in memoria interna nu prea iti incap filme lungi). Card-ul de memorie trebuie sa fie cat se poate de mare, in functie de cat poate duce telefonul (preferabil cel putin 8Gb).

Cand card-ul de memorie este deja functional, intreaga galerie si fisierele tale se vor muta pe el (in majoritatea cazurilor: in mod automat SAU trebuie sa setezi card-ul SD pentru pastrarea fisierelor din Galerie, Muzica, Filme etc.

Din momentul ce totul este pregatit, poti copia videoclipurile (si nu numai) de pe calculator - prin cablu de date - direct pe card-ul de memorie, in locul dorit (in structura de fisiere de pe card-ul SD).

Sunt si alte metode de transfer, dar sunt mai greoaie: prin-tr o casuta de cloud, Google Drive etc.

| Simpatic a răspuns:

De ce l-ai trimite pe Facebook, mai intai cu un cablu de date le poti descarca direct pe telefon.
Daca vrei sa fie implicate si siteuri terte (dar vor putea vedea clipurile tale) le poti incarca pe un site de asta de upload fisiere si apoi copiezi linkul de download si poti descarca oriunde pe orice dispozitiv.

| Deniiiiissee a răspuns:

Folosește un cablu de date este mai simplu.