| CossssssminaaGbb a întrebat:

Am probleme cu laptop-ul ( Lenovo g50-70) de ceva vreme. Am,, faimosul " windows 10 si de ceva vreme imi apare eroarea: Your PC ran into a problem and needs to restart. We're just collecting some error info, and then we'll restart for you. Mai jos, apare un cod din ala de scanat si langa el scrie: Stop code: DPC WATCHDOG VIOLATION. M-am gandit la toate. Praf nu are, hard-ul arata in regula. oare nu suporta laptop ul meu windowsul? Care este cauza pana la urma? Tin sa mentionez ca daca de exemplu pun un film si nu umblu pe el intre timp sa pun pauza sau ceva, este in regula. Daca umblu, se blocheaza si apare eroarea. La fel si daca bag vreun stick sa accesez ceva din el or something. dar de cele mai multe ori se blocheaza, aiurea.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Service

| gelu1970 a răspuns:

Daca ai avut windows 7 sau 8.1 te sfatuiesc sa revii la sistemul de operare anterior al celui actual.

| IIIshaneIII a răspuns:

WATCHDOG VIOLATION -zice ca ai violat cainele in timp ce il priveai rolling on the floor

| CossssssminaaGbb explică (pentru IIIshaneIII):

Cat de amuzant. google translate? laughing

| Motz_Andrei_1998 a răspuns:

Salut..la chestia asta te pot ajuta..trebuie reinstalat windowsu dar nu cu windows 10 deoarece la cerintele minime ale sistemului merge foarte greu, ci cu alt windows. spre expempu poti instala un windows7, 8.1, etc(iti spun asta pentru ca si eu am instalat pe laptopul meu cu 4GB ram 500 hdd windows 10 si mergea greu asa ca am revenit la windowsu din fabrica adica 8.1 pe 64 bit)