| χεςρυψχ a întrebat:

Am si eu o intrebare:

Ce jocuri merg pe un laptop nou cu:

Brand Acer

Tip procesor Intel® Core™ i3

roducător procesor Intel

Frecvență procesor 2500 MHz

Model procesor 3120M

Tehnologie procesor 22 nm

Cache 3072 KB

Diagonală 15.6 inch

Tip display WXGA HD

Rezoluție 1366 x 768

Caracteristici speciale display

Acer CineCrystal

LED backlight

Memorie

Tip memorie DDR3

Capacitate memorie 4 GB

Frecvență 1333 MHz

Memorie maximă 8 GB

Nr sloturi/sloturi ocupate 2/1

Hard disk

Capacitate hard disk 500 GB

Viteza de rotație 5400 RPM

Tip hard disk SATA

Multimedia

Audio Stereo integrate

Tehnologie High Definition Audio

Unitati citire/scriere DVD-Super Multi double-layer

Cititor de carduri 5-in-1

Camera web 0.3 MP Acer Crystal Eye HD webcam

Placa video

Tip memorie video Dedicata

Capacitate memorie video 1024 MB

Producator chipset video NVIDIA

Model 710M

Seria GeForce

Si cat de bun este procesorul Intel Core i3. Va rog doar daca stiti!?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, merg o gramada, dar depinde ce fel de jocuri iti plac tie, lasa-mi un mesaj si te voi ajuta.

| χεςρυψχ explică (pentru blaablaablaaa):

Gen Gta 4, Prototype, Dack Sector, etc

| WeAreLegion a răspuns:

In primul rand procesorul Intel Core i3 este destul de bun, poare rula cam orice joc chiar si pe astea noi, la setari decente, in rest laptopul tau duce destul de multe jocuri gen
Battlefield 3, Dead Space2/3,gta 4, Need for speed, Mass Effect 2/3, The Witcher, World of Warcraft Cataclysm cu setari maxime si asa mai departe! Bafta.

| alexander22212 a răspuns:

Am si eu tot laptop Acer si este la fel ca al tau eu am jucat assassin creed 3, far cry 3, crisis 3 nu merge, borderlands merge, diablo3, dota 2 si skyrim. Am mai jucat si altele dar atata imi amintesc

| Siriette a răspuns (pentru alexander22212):

Scuze ca scriu asa tarziu, da nu prea inteleg ceva din ce ai scris:assassins creed 3 merge pe un astfel de laptop sau nu?