| 88XTynna88 a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o intrebare. Cum as putea sa sterg un mesaj trimis unei persoane pe Facebook messenger? Mentionez ca am încercat varianta cu tine apasat pe mesaj si sterge, mi se ofera doar optiunea de a sterge mesajul doar pentru mine. Este posibil ca acea persona sa imi fi dat ignore la mesaje, credeti ca se mai poate sterge mesajul in aces caz? Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Nu, merge sa l stergi doar dupa un scurt interval de timp dupa ce l ai trimis.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar daca il stergi de la tine, persoana tot poate vedea mesajul tau. Alta data ai grija ce trimiti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce vrei sa stergi mesajul? Nu tu ai vreau t sa i scrii? I ai scris ceva grav in mesaj? Pe orice retea publica cum este Faceboock sau Instagram degeaba vrei sa stergi mesajele trimise, ele se sterg doar din calculatorul tau, nu si din calculatorul sau din contul celui căreia i ai trimis mesajul, unele mesaje se pastreaza 3 sau 6 luni in arhive de catre Google, deci mare atentie ce scrii ca poti ajunge la puscarie, daca ameninti sau șantajezi pe cineva, astea sunt cazuri penale si mai bine i ti stergi definitiv conturile daca nu poti sau nu sti sa porti un dialog frumos cu cineva.Sigur ai facut tu ceva de vrei sa stergi mesajul cu orice pret, numai poti sterge nimic, gîndeste inainte sa scrii asta este valabil pentru toti, si aici pe TPU daca scrii lucruri urîte si amenintari e rau.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Există un număr limitat de ore in care ti se oferă posibilitatea de a șterge un mesaj. Dacă nu l-ai sters in acest interval, va rămâne permanent in contul celuilalt.
Pe FB, din câte știu, nu există functia de ignor, ci doar de block. Dar odată ce ești blocat, nu ii mai poti scrie mesaj. Deci, nu te are la block, din moment ce i-ai putut scrie.

| 88XTynna88 explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc pentru raspuns. Nu am spus ca ma are la block ci la ignore, care e total diferit, inca suntem prieteni dar doar imi ignora mesajele, probabil I se afiseaza undeva in spam. oricum mulțumesc! O zi buna!

| floresdemayo a răspuns (pentru 88XTynna88):

Pe Facebook nu există funcția ignor.
Block- există!

Din ce incerci să explici, tu dai de inteles că el nu se află îñ lista ta de prieteni.
Mesajele trimise persoanelor din afara listei de prieteni intră la "Cereri de mesaje", o căsuță de lângă Inbox.
Mesajul tău îi va apărea la "Message Requests" insotit de textul urmator:
"If you reply, X will be able to call you and see info like your Active Status and when you ve read messages"

(primitorul mesajului il poate citi fără ca tu să fii notificată. Acolo are două optiuni "Delete" și "Block")
Also, poate ignora mesajul tău dacă nu alege niciuna dintre cele două opțiuni, până ia o hotărâre.

| Strwberrs a răspuns:

Pai il poti sterge doar intr-o perioada de timp...

| 88XTynna88 explică:

Va mulțumesc pentru raspunsuri! Sa aveți o zi buna!