| 404notfoundh8u a întrebat:

am si eu o intrebare:
Cum conectezi laptopul la televizor, pentru a vedea filmul de pe laptop pe televizor?
Eu am cablu VGA si boxe la laptop... numai ca nu imi cunoaste laptopul!
Cablul e bun... l-am cumparat acum o luna... si a mers sa vad pana mi-am reinstalat Windows 7!
Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Intrii in "Start" si acolo scrii "device manager". Din 'device manager' poti descarca de pe internet driverul care iti lipseste.

| lpavel a răspuns:

Iti cumperi un cablu HDMi si se va conecta - va folosi boxele tv-ului!
Daca vrei VGA atunci asigurate ca ai instalat toate driver-ele apoi clic pe drept pe desktop, clic Rezolutie Ecran, si incerci acolo toate variantele dar mai intai conecteaza-te cu cablul...
- Detectare
-Identificare
-se dubleaza ecranul
-se afiseaza numai pe... Vezi tu ce faci! Succes!

| MrsAllAmerican a răspuns:

Pai prin cablu HDMI. Sau daca ai un Smart TV te poti conecta cu televizorul si laptopul la acelasi wi-fi si apoi le conectezi.