| Geitigy a întrebat:

Am si eu o intrebare daca ascultati Skrillex, nu stiti cumva cu ce program face melodiile acelea? Daca nu ascultati, am nevoie de un prgram in care pot face suntete similare cu cele din melodiile dubstep! Multumesc anticipat! happydau funda happy

Răspuns Câştigător
| QWERTY55 a răspuns:

Salut. Sunt mai multe programe prin intermediul carora se creeaza dubstep. Cel mai basic este FL Studio. E de amatori si nu necesita prea multa teorie muzicala. Mai poti folosi Ableton Live, care seamana cu Fl Studio doar ca e mai avansat. Dupa care, cel mai complex (asa cred eu) este Cubase. Pentru dubstep, nu prea conteaza ce program folosesti( de preferat Ableton sau FL Studio ) ci plug-in-urile prin care creezi sau folosesti sunetele de dubstep cum ar fi: Serum, Massive, Sonatina(daca te simti trist happy ), Nexus, Sylenth 1, 2, Vocodex si alte asemenea.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi postase mai acum 5-6 ani pe Facebook-ul lui ca face in FL Studio. In prezent nu stiu, trage cu ochiul ca poate se da de gol cu un screenshot ceva.

| PainTech a răspuns:

Salut!
Skrillex foloseste urmatorul echipament :
- Apple MacBook Pro
- FM8
- Massive ( uneori )
- Akai MPK49 Keyboard
- Melodyne
- Ableton Live ( principal )