| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am si eu o intrebare, daca imi iau un router de pe internet si il configurez singur fara digi eu mai trebuie sa platesc luna de luna internetul?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu va trebuie sa platesti, dar nici nu vei avea internet.
Vei avea doar conexiune cu router-ul, fara internet.

| darrio2007 a răspuns:

Si la ce il conectezi? La teava de apă caldă?

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbesti de 2 lucruri total diferiteL cumpararea unui router si conexia la inetrnet.
Ce faci cu routerul, fara conexie la internet? Il tii de mobila in casa?!
Routerul nu poate functiona, daca nu are internet prin el.
Este ca si cum ai avea o masina, dar nu ai bani de bezina si nu are benzina in rezervor. Cum te plimbi cu masina, daca nu are deloc benzina?

| dannyel86 a răspuns:

Ca sa configurezi router-ul, trebuie sa introduci datele de la DIGI. Chiar daca le iei de la alt abonat, acesta va sesiza compania si ii va schimba parola, pe care tu ulterior nu o vei sti.

| flixbuster a răspuns:

Daca iti iei apometre, robineti si racorduri si le instalezi singur fara firma care iti da apa pe teava, mai trebuie sa platesti luna de luna apa de pe teava?

| danutzu96 a răspuns:

Dar conexiunea la internet de unde crezi ca vine? Nu platesti, poti tu sa il configurezi de 1000 de ori, o sa iti taie conexiunea si pa pa internet.

| Antonio_Marius_1986 a răspuns:

Nu stiu ce ai fumat, dar vreau si eu! Pai routerul il configurezi singur logic, dar inainte de asta iti trebuie conexiune la internet care iti genereaza un ip.Internetul il platesti sub forma de abonament lunar.Nu umbla cu cel mobil ca o sa plangi pe langa calculator.