| Ioaną_Stefania_1999 a întrebat:

happy Am si eu o intrebare. De ce nu imi mai citeste cablu de date de la telefon laptopul? Chestia este ca pana acum cateva zile a mers super bine si puteam sa bag melodii in telefon, poze sau invers, din telefon in laptop. Se aude cand bag cablul ' bing-ul ', dar nu mai gasesc acolo in "Computer " acele 2 disk-uri...sau pnm cum aparea! laughing cred ca stiti la ce ma refer. Imi apare atunci cand bag cablul o chestie care imi spune ' Windows a oprit acest dispozitiv deoarece a raportat probleme. (Codul 43)'. Este din cauza telefonului? sad stie cineva? pentru ca am incercat si la alt calculator, cu alt cablu de date si nu mergea...adica tot nu apareau alea acolo in computer.Am mare nevoie! Ma puteti ajuta? Dau funda! happy :*

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Intra in setari si dai la data storage si bifeza usb mass storage sau ceva de genu

| StefanKogut a răspuns:

Nu. Este din cauza Windows-ului care s-a updatat.
Pasu 0: Conecteaza telefonul la comp.
Pasul 1: http://support2.microsoft.com/mats/hardware_device_problems/ si fa click pe Run Now.
Pasul 2: Restart
Pasul 3: Verifica daca acum functioneaza.
Pasul4: Daca nu functioneaza, du-te pe site-ul producatorului telefonului si cauta ultimele driver-e.
Pasul 5: Instaleaza driver-ele.
Pasul 6: Restarteaza compul
Pasul 7: Verifica daca functioneaza, daca nici acum nu functioneaza, sad...