| LoCkEd96 a întrebat:

Deci mi-am cumparat un Televizor Samsung Smart TV Full HD de 101 CM. Am bagat cateva filme pe stick cu tot cu subtitrare de pe un site... si cand dau play la film nu imi citeste subtitrarea. De ce?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru ca:
1. Fisierul subtitrare de pe stick trebuie sa aiba numele fisierului video, pentru ca detectarea sa fie garantata.
2. Subtitrarea poate fi intr-un format nesuportat de televizor. Acceseaza manualul de ajutor de pe dispozitiv si vezi ce format suporta (.srt,.sub, etc).