| Lucian989999 a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o intrebare legat de temperatura de la placa video ajunge la 94 de grade. Placa e un msi r9 390x. Am 5 ventilatoare pe carcasa, pasta termoconductoare e schimbata. Nu stiu ce sa mai fac! Vreau sa stiu daca e normala temperatura asta pe aceasta placa.Placa de baza are o temperatura de 55 de grade, iar procesorul are 61 grade.Rog seriozitare la raspunsuri! Multumesc!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai cumva in camera 25-30 de grade? Calculatorul e ingramadit intr-un colt fara sa aiba macar 25-30 cm spatiu un fata/spate, eventual laterale? Ventilatoarele alea sunt montate la misto? Cine a gindit airflow-ul?

| Lucian989999 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cred ca ai dreptate, e destul de cald in camera. Are ceva daca o las asa placa la 94 de grade? Ca doar celelalte componente nu sunt afectate asa tare

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lucian989999):

O sa crape mai devreme sau mai tirziu, dar tot e mult 94. Cred ca si airflowul e varza. Ce carcasa ai?

| Meszaros_Andrei_1976 a răspuns:

Schimba placa