| maryus_8595 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema am 2 laptopuri si nu stiu cum sa le conectez pe amandoua la acelasi modem? imi trebuie ceva in plus in afara de cablu ca am incercat doar cu cabluri si nu a mers!

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salut. In primul rand ar trebui sa spui despre ce fel de modem e vorba. Daca e modem sau router de cablu, ar trebui sa aiba mai multe iesiri pentru cablu UTP (cablu de retea). Daca e modem usb (cum vand operatorii de telefonie mobila) pe care-l conectezi la unul din laptop-uri, trebuie apoi sa faci o retea locala la care sa conectezi al doilea laptop, fie prin cablu fie wireless. Daca revii cu mai multe amanunte pot sa-ti dau mai multe detalii. Succes!

| ExTeeL a răspuns:

Vrei sa spui router? :/.ca modemul e doar o chestie mica.un stick
.si la laptopuri trebuie sa ai router in casa si sa aiba laptopurile wireless happy

| maryus_8595 explică:

E modem de ala de casa clik netwinking nu usb