| Silvia_6960 a întrebat:

Am si eu o problema! Am un card de memorie micro sd, si din pacate abia acum am realizat ca mi-am uitat parola de la el, e vechi de vreun an, si nu l-am mai folosit. In orice caz, am incercat sa il pun intr-un card reader si sa ii dau format, dar problema este ca atunci cand intru in My Computer imi arata Discul removibil H:, dar cand incerc sa ii dau formatare imi apare mesajul "Nu exista niciun disc in unitatea H:. Inserati un disc si apoi incercati din nou" desi cardul meu este in reader. Vreun sfat va rog? Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| unicka a răspuns:

Sunt doua variante :1 ) sa cureti card reader-ul cu alcool sanitar si sa mai reincerci; 2 )daca folosesti adaptor pentru microsd, el are un sistem de inchidere (lock), verifica sa nu fie pe lock! p.s. :pe viitor nu mai parola tot cardul de memorie, poti parola fisierele individual ( cardurile de memorie au de obicei un fisier care le recunoaste automat; daca tu parolezi tot cardul, parolezi si fisierul care permite recunoasterea cardului => Nu exista niciun disc in unitatea H:. Inserati un disc si apoi incercati din nou ). bafta!