| Raluca2814994 a întrebat:

am si eu o problema cu contul meu de Facebook, cand vreau sa ma conectez la cont, imi cere sa trimit un cod din 6 cifre pe vechiul meu numar de telefon, problema este ca, nu mai detin acel nr de telefon, deoarece am inchis abonamentul.
Cum as putea sa recuperez contul de Facebook fara sa-mi mai ceara acel cod din 6 cifre? Sau macar sa am posibilitatea sa primesc codul pe adresa de mail, din pacate nu am optiunea sa primesc codul pe adresa de mail, ci doar pe vechiul numar de telefon.
Cum as putea rezolva problema? Va multumesc din suflet pentru timpul acordat si va doresc tot binele din univers.

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Pai nu prea ai cum, trebuia cand ai inchis abonamentul sa schimbi in setari :
https://www.facebook.com/settings?tab=mobile

Poti incerca :
How can I recover my Facebook account without phone number and email?
Luckily there are some ways to quickly regain access to Facebook even without an email or phone number.

Login With an Alternate Email Address or Phone Number.
Find Your Account With Your Name or Username.
Use Trusted Contacts to Recover Your Account.
Regain Access to Your Facebook Account With Trusted Contacts.

sau

The way to get verification code on Facebook Click forgotten account into the Facebook account login page and then enter the email id or number into the Find Your Account box and click on the Search. Select the recovery option and click continue and check and enter the verification code and click continue.