| itsmedeby a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul. Mă uitam la serial, l-am oprit si am mers sa-mi iau ceva din bucătărie. Laptopul l-am lasat aprins. Cand m-am intors ecranul era negru, dar laptopul in sine functioneaza, este pornit, doar ecranul nu mai merge. Am incercat sa-l sting si să-l aprind din nou. Dar nu mai merge stins. Tot apas pe butonul de pornire si nu reusesc sa-l opresc. De pornit, e pornit, se aude. Aveti idee ce poate fi? Si daca ar fi ceva stricat? Macar aveti idee cum îl pot opri?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoate alimentarea si apoi bateria! Vezi ce se intampla. Poate fi defecta placa video, panglica care duce semnalul (cablul) sau partea de afisaj (monitorul).

| Cksihja a răspuns:

De ce nu-i dai reset?

| itsmedeby explică (pentru Cksihja):

Pai nu stiu cum. Daca nu merge niciun buton. Si ecranul nu mai afiseaza nimic?‍♀️

| Cksihja a răspuns (pentru itsmedeby):

Apeși pe butonul de reset și dacă nu ai timp de zece secunde pe butonul de pornire iar dacă nu funcționează ai soluția cu scosul bateriei sau aștepți să se descarce sau îl descarci forțat încărcând deviceuri prin porturi.