| dodo1001 a întrebat:

am si eu o problema legata de placa video. Pana acum ceva timp legam Tv-ul printr-un cablu hdmi la unitate si functiona perfect. L-am scos odata din Tv-ul meu ca sa incerc pe altul si cand l-am bagat inapoi nu il mai citea. Pe televizor imi aparea fara semnal si in calculator imi aparea Generic Pnp Monitor. Se facuse si display-ul din pc mare l-am rezolvat doar scotandu-i cablurile de alimentare si cand l-am repornit isi revenise la rezolutia corecta. Problema e ca nu mai reusesc sa-l conecez la televizor, nu imi mai gaseste monitorul TV in Screen resolution. Folosesc windows 7.

2 răspunsuri:
| bistrita1984 a răspuns:

Dezinstaleaza driveru video, si verifica cablu la contacte, posibil sa ai un pin indoit la mufa

| bistrita1984 a răspuns:

App.si instaleaza-l pe urma driveru