| Irrynel a întrebat:

am si eu o problema. mi-am luat un set de casti cu microfon pentru laptop, iar cand bag mufele si intru pe skipe, laptopul inca foloseste microfonul intern (din laptop). am intrat la setari audio sa selectez microfonul, am selectat "microfon intrare" (cel de la setu de casti) si nu se mai aude nimic. ajutati-ma va rog pentru ca microfonul intern se aude rau si nu pot sa vorbesc pe skype sad.

Răspuns Câştigător
| Sorinutsu a răspuns:

Salut, intra in control panel la sound, acolo dai la level parca daca ai windows 7 dupa care te duci la microfonul de la casti dai set default, te duci la Skype si selectezi microfonul dorit, ar trebui sa mearga, vezi si la mufa sa fie bagata unde trebuie, bafta