| Soloiu_Elena_1905 a întrebat:

Am si eu o problema... Nu îmi merge internetul! L-am avut o perioada buna conectat prin router, a mers fara probleme, insa acum nu îmi mai merge nici prin router, nici conectat direct la unitate! Dar daca conectez cablul la laptop merge! Care e cauza? Ar putea fi din windous? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

La laptop probabil nu ai wifi conectat.
la unitate posibil sa nu ai driverul instalat.

| Soloiu_Elena_1905 explică (pentru gelu1970):

Am internetul de aproximativ 4 ani! Routerul il am de 7 luni! Înainte aveam firul direct in unitate! Deci driverul il am! Iar la laptop am si wifi! Am conectat firul direct in laptop si îmi merge internetul pe el, insa la calculator nu! Ori nu îmi mai merge placa de rețea, ori poate fi din windous!

| nex85 a răspuns:

Se aprind led-urile la router si la placa de retea? Verifica setarile de retea sa fie puse pe automat. Poti intra pe pagina de configurare a routerului: 192.168.0.1, sau 192.168.1.1, etc. depinde de router?