| LoCkEd02 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu un Laptop cu o placa video nVIDIA GT 620M la un Laptop Acer. Intrebarea este, pot schimba placa video? Adica sa-mi pun nVIDIA GT 630M? Dar procesrul se poate schimba adica de la i3 sa trec la i5?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

De regula la un laptop nu poti sa faci upgrade! In primul rand problema este spatiul (nu ai spatiu), in al doilea rand nu stii daca suporta placa de baza si in al treilea rand sunt banii. Doar placa video te costa in jur la 300-350 euro si plus procesorul 350-400 euro...mai bine cumperi un laptop nou cu banii astia si performantele care le vrei.