| vilaflorin a întrebat:

am si eu un pc care ieri a fost la reparat si acum nu mai am screen pe tot ecranul,il am doar in misloc si am incercat diferite metode dar nu a mers, cum ar fi screen resolutin

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in proprietatile ecranului (display), probabil nu va fi identificat monitorul tau.
Cauta butonul "identificarea automata a ecranului", dai click pe ea, ecranul va trebui sa se deschida complet.

In unele cazuri (mai rare), daca se schimba placa sau cablul video, se poate intampla ca monitorul sa nu recunoasca semnalul corect. Daca intrii in BIOS, in mod normal trebuie sa vezi imaginea pe intregul ecran.
Daca si aici imaginea este mai mica decat ecranul, atunci trebuie delimitata cauza: ori calculatorul, ori monitorul are problema. Identificarea se poate face conectand PC-ul pe un alt monitor (pe acelasi mufa! ).

1 răspuns:
| Ezic a răspuns:

We ti-o dat aia teapa aia