| KenozumiKen a întrebat:

am si eu un Samsung galaxy y si am un model de deblocare si am gresit modelul de prea multe ori si imi cere sa deblochez cu contul google, dar nu mai stiu ce cont am pus.Ce ii pot face?
Multumesc anticipat!
Dau

Răspuns Câştigător
| LookAtMe a răspuns:

Incearca sa intri in recovery cu buton volum sus + home + power. Dupa ce apare sigla cu Samsung trebuie sa eliberezi power pentru ca se va reseta iar si nu va apuca sa intre in recovery.
Daca nu merge mai incearca :

-volum jos + power
-volum sus/jos + power + meniu
Trebuie sa intre in meniul BIOS si vei reseta telefon, insa vei pierde tot ( contacte, imagini, videoclipuri, sunete, jocuri ). Aceste este riscul pierderii contului sad

| marianutu14 a răspuns (pentru LookAtMe):

Unde gasesc home si power? daca vrei te rog da-mi mai multe detalii

| KenozumiKen explică (pentru marianutu14):

Ti apasat pe butonul de volum sus+butonul din mijloc+butonul care blocheaza telefonul
uite un tutorial sper sa te ajute pe mine m-a ajutat
http://www.youtube.com/watch?v=xtH6qfYLzrc