| XGamerX a întrebat:

Bună TPU am şio o întrebare am un Pentium4 procesor de 2. 66Ghz, 1.50Gb Ram şi placa video de 96Mb încorporată în placa de bază aş vrea să ştiu ce jocuri ar putea să meargă pe acest sistem

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Jocurile vechi în general, celece nu au nevie de placă grafică performantă, dar eu în locul tău aș instala pe el Ubuntu 10.04 LTS și aș instala jocurile de care am nevoie fie cu wine fie cu play on Linux sau de ce nu cele de linux din centrul software, că o să ai de unde alege.Succes

| XGamerX explică (pentru DeyCj):

Imi poti da niste exemple de jocuri vechi?

| DeyCj a răspuns (pentru XGamerX):

Pentru Windows nu ştiu, dar dacă vrei pentru Ubuntu îţi recomand câteva.

| XGamerX explică (pentru DeyCj):

Pentru windows imi trebuie daca ai sti ca rami am multi si procesorul mi bun da ma incurca placa video

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Cs, quake gta vice city din astea mai 2004 2005

| XGamerX explică (pentru anonim_4396):

Imi poti da mai multe exemple de jocuri care sa-mi mearga sami faci o lista mai lunga dau funda

| DeyCj a răspuns (pentru XGamerX):

Deci pentru Ubuntu care le-am testat şi mi-au plăcut ar fi:
trriger-un simulator de cursă de ralui
Pychess-dacă îţi place să joci şah.o poţi face fie cu calculatorul, fie cu un partener on line.
Gweled-Un joc asemănător cu dymond mine
Aliseroit solitaire-Solitaier-ul pentru Gnome
Lin City-Ng-un joc în care trebuie să creezi un orăsel ecologic şi la final să trimiţi locuitorii acestuia pe alta planetă cu rachete.
Chrorium BSU-un joc de împuşcat ce este portat de pe chrome OS
şi multe alte jocuri găseşti în centru de aplicaţii ubuntu accesare ce o poţi face fie din meniu fie din terminal rulând comanda:
sudo software-center