| Acaikus a întrebat:

Am sters din greseala unele fisiere de care aveam nevoie. exista vreo modalitate prin care se pot recupera? sau daca nu. macar numele fisierelor?

9 răspunsuri:
| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Le-ai sters si din recycle bin? daca nu, uitete acolo si daca iti apar da-le "restore"

| neergaby a răspuns:

De la pc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si din Recycle Bin?
Daca da si daca nu ai rescris ceva acolo, incearca cu UnErase.

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Salut! S-ar putea sa da, s-ar putea sa nu, acum depinde de ce fel de fisiere, daca sunt importante pentru functionalitatea pc-ului...intra si pe "google",intri in cautare,si scrii numele fisierelor pe care le-ai sters sters accidental sau de buna voie,poate le gasesti pe net! Nu stiu altfel de de modalitate care sa poti sa le recuperezi,acum sa stii sa nu mai stergi din pc orice,mai ales dupa ureche,ba ca ai vazut pe net,ba ca ai auzit la unu si la altu',ca nu-i ok. Uite de exemplu,m-am informat daca pot sa sterg tot ce e in directoarele "temp" sau "prefetch",si cica e ok daca le stergi,dar nu am riscat! Asa ar trebui sa faci si tu,sa nu mai pui botu' la tot ce zice lumea!
Dar asa din curiozitate,ia sa lasi scris aici unde vorbim,unde dam raspunsuri adica,ce fel de fisiere ai sters,poate rezolvam ceva,adica sa vedem daca le putem recupera,scrii cum se numesc,si vedem daca le gasim pe net! Sau daca nu,exista un program pe care nu l-am testat inca,din cauza ca nu m-am cofruntat inca cu problema asta,adica de sters fisiere din pc,se numeste "Recuva",il gasesti pe net,gratis,tot asa,il cauti pe google,ori daca nu,incearca cu link-ul asta, e un link care intri pe "youtube", si iti arata si de unde il poti lua, are un link, si un mic tutorial de 2-3 minute, in care iti arata cum se foloseste programelul! Atentie la el, si o sa vezi cum sa procedezi! Asta e link-ul http://www.youtube.com/watch?v=Ugz728lXMoI Sanatate si bafta cu repararea pc-ului!

| iPetraAnime a răspuns:

Instaleaza programul Recuva. La mine a mers. Este bun pentru toate fisierele( imagini, muzica, video, documente etc). Le gaseste chiar si pe cele pe care le-ai sters din MP3 sau camera, telefon.
http://www.piriform.com/recuva

| STeEaaNuuTtTzZz a răspuns:

Sincer parerea mea este ca nu poti sa le recuperezi am incercat si eu dar nu a mers am cautat peste tot happy

| DoctorStieTot a răspuns:

Exista programe pe net- trial, dar destul de bune pentru fisiere mici - 1-5 mb.
Iti dau exemplu :"recovery format" sau "recover my files".
Nu stiu care e mai bun sau care iti recupereaza fisierele mai mari. Te documentezi si tu pe google sau mai astepti raspunsuri, dar EXISTA o sansa in a le recupera!

| Levaio a răspuns:

Incearca "Recuva" pentru a recupera fisierele sterse. Iata linkul de download: http://www.piriform.com/recuva, iar puntru a sti cum sa te folosesti de acest soft, vizioneaza tutorial de pe Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=4tMlam_t4-4&feature=plcp. Fisierele sterse din greseala se vor recupera, dar numele lor nu. Dar daca le tii minte numele, nu va fi o problema.
Mult Succes!

| Donboo a răspuns:

Fisiere gen Excel, Word? Daca da, le gasesti la Recycle Bin(Cos de reciclare)... Funda?