| ThomasCalinici a întrebat:

am tot stat si m-am gandit cam ce consola merita; Nintendo 3ds xl sau psp. Am luat in considerare ca 3ds are camera si e un pic mai mare decât psp. El vine si in mai multe culori si din câte stiu are mai multe jocuri.
Eu habar nu am care merita si daca ceva din ce am spus este corect sau greșit, si de aceea am pus aceasta întrebare.
Daca puteți, PLEASE raspundeti.

3 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Consola ti-o alegi in functie de disponibilitatea titlurilor care te intereseaza. daca esti fan zelda, pokemon, mario, etc, alegi Nintendo. daca esti interesat de alte titluri, psp

| Danyel129 a răspuns:

Eu as zice dintre astea doua sa alegi Nintendo 3ds xl. Deoarece Nintendo are 2 ecrane iar psp unul, la Nintendo 3ds inca apar jocuri, la psp nu stiu daca mai apar.Eu am avut psp si nu mi-a placut, mai mult m-a dezamagit.Momentan am si eu un Nintendo 3ds normal, imi place dar nu prea il folosesc pentru ca nu prea am jocuri.Acum depinde si de tine de ce jocuri ai vrea sa joci, si desigur depinde si de cati bani ai.Ambele au Wi-Fi deci de poti conecta la internet.La psp ai skype si internet browser. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| Cameleonnn a răspuns:

PsP clar. Pe psp ai jocuri cu grafica 3d buna pe cand Nitendo e praf. Pe psp iti poti baga muzica, filme, poti face multe lucruri. Eu am avut psp. Mergi cu incredere pe psp