| TakeMeHome a întrebat:

Bună TPU!
Am un abonament la Romtelecom și mi-au dat gratuit un router wireless care merge foarte bine pe PC și pe tabletă, dar nu știu ce să fac să meargă și pe laptop, am apăsat pe tasta care activează wirelessul sau bluetoothul și tot nu apare nimic.
Când am fost la un hotel cu wireless îmi apărea „Connections are available" și după ce am dat click și am luat parola a mers.
Aș vrea să știu ce pot să fac ca să îmi apară „Connections are available" din nou.
Mulțumeesc mult! :]

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai intai trebuie sa configurezi router-ul pentru conexiune wireless si apoi sa setezi laptop-ul. Cum se face, gasesti in brosura primita odata cu router-ul. Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este aprins becul de wirelles de pe modem?