| VoltsLife a întrebat:

Am un canal de YouTube care n-am mai postat pe el din cauza calitatii microfonului meu de la casti. Imi poate recomanda cineva o pereche de casti cu microfon sub 50 de lei?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru postare pe Youtube foloseste microfon simplu, cu stativ pe masa, ascuns sa nu se vada.
Asemenea microfoane poti gasi chiar si la 20-25 lei in comert.

Nota: majoritatea microfoanelor pentru calculator au acelasi tip de capsula de microfon in ei, difera doar fabricantul, suportul in care sunt montate si vanzatorul care-si pune adaosul comercial la pret.

| VoltsLife explică (pentru Bula):

Iti multumesc mult! Nu stiu cum sati multumesc!

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Domnule Bula crezi dumneata ca asta este singura diferenta intre microfoane? eu zic ca nu este vorba de materialul din care este facut de frecvente etc
Nu stiu cat sunt cele de masa cum le zici...
Dar daca ar fi asa cele pentru studio n-ar trebui sa fie mai scumpe de 400 de lei niciunul, iar aceste microfoane de studio ajung si la 30.000 de lei.
Eu zic ca toate microfoanele difera intre ele iar pretul arata in primul rand calitatea!
Pe de alta parte intreadevar lui nu ii trebuie ceva scump.

| Bula a răspuns (pentru Simpatic):

Tu stii care este diferenta intre un microfon "de calculator" (pentru o placa de sunet ordinar) si un microfon de studio? Ma refer la constructia electronica si modul de functionare electronica?

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Nicidecum,eu detin studio laughing

| Bula a răspuns (pentru Simpatic):

Am intrebat daca stii diferenta?!
Si vecina mea blonda conduce o masina "ultimul racnet", dar nu stie cum sa foloseasca nici volanul - tot la o luna-doua loveste stalpul portii... laughing

6 răspunsuri:
| NYØ2002 a răspuns:

Lavaliera,sunt si mai ieftine si mai scumpe sau cauta pe olx