| claudiosuraj1 a întrebat:

am un fel de bug pe laptop si nu stiu cum sa il repar,eu aveam obiceiul sa dau multe refresh-uri pe laptop, ieri imi mergea un joc in lag, m am deconectat pe joc si am dat 2 refresh-uri, am intrat repede in joc si mergea mai bine, dupa ce am terminat jocul am inchis laptop-ul.Cand l am redeschis nu imi mai mergea sa deschid nici un program, cand dadeam 2 click-uri pe o app etc imi aparea exact ca la un refresh, dispareau toate iconitele timp ce 2-3 secunde dupa iar apareau...Cum pot repara bug-ul?

3 răspunsuri:
| manowar1 a răspuns:

Nu e neaparat un bug. Sfatul meu verifica in primul rand temperatura procesorului, e una din cauzele care face sa mearga sistemul greoi, mai ales ca ai jucat.

| K0sti a răspuns:

Un obicei inutil...

| MultiCore a răspuns:

Refresh nu ajuta la nimic în ceea ce privește performanța laptopului. El se folosește, în genera, l atunci când icon-ul unor sau unei aplicații este afișat necorespunzător.