| theproX a întrebat:

Buna TPU... am un galaxy note 3 lte n9005 cumparat in Germania... si vreau sa instalez android 5.0 lollipop ..nu vreau sa mai astept update-ul ota ..deci daca il instalezi cu odin este vreo posibilitate sa il "brickuiesc"? Si am vazut ca update-ul este oficial. deci imi pierd garantia? Si apropo. trebuie root-at pentru instalare? Si daca ceva nu merge bine si il "brickuiesc" il pot duce la service? Multumesc

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Nu mai poti sa il duci la service la garantie la ei ca nu mai til primeste ca odata ce la rootat pa s-a dus garantia.

http://www.ibtimes.co.uk/......om-1489876