| Miss_7578 a întrebat:

Am un hard extern dar nu imi mai merge cand il conectez la pc sad. Am incercat la mai multe laptopuri si niciunul nu il citeste. Iar atunci cand il conectez la tv pot vedea tot ce e pe el. Stie cineva ce pot face va rog? Mersi mult, fundita :*

8 răspunsuri:
| ITvladutu a răspuns:

Pai in primul rand. cand bagi usb-ul (presupun) in usb-ul de la pc, laptop iti zice installing driver, ceva?

| Miss_7578 explică (pentru ITvladutu):

Nu, nu imi apare nimic. Dar cand dau search sa vad ce devices sunt in laptop, imi apare si numele hardului. Dar cand deschid my computer nu gasesc nimic...

| ITvladutu a răspuns (pentru Miss_7578):

Hmm. atunci poti sa stergi driverul din Control Panel/ Hardware and Sound/ si acolo la Devices and Printers ai Device Manager. Acolo cauta numele hard diskului tau si dau delete/remove. Apoi mai bagi o data hard diskul si o sa iti spuna serching for driver (cred ca trebuie sa ai si internet) si dupa aia totul merge super ok. Bafta!

| Miss_7578 explică (pentru ITvladutu):

Ok, voi incerca. Thanks. kiss

| ITvladutu a răspuns (pentru Miss_7578):

Multa bafta! happy

| Miss_7578 explică (pentru ITvladutu):

Nu mi-a mers sad

| ITvladutu a răspuns (pentru Miss_7578):

Atunci incearca sa iei driverul de pe net

| Miss_7578 explică (pentru ITvladutu):

Nu stiu cum sa fac asta sad