| anonim_4396 a întrebat:

am un intrerupator cu 2 butoane sa zic asa... si as vrea sa il schimb dar as vrea sa fie compatibil cu cel pe care vreau sa il cumpar! Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de intrerupator montat in perete, pentru candelabru, cu doua circuite separate.
In acest caz trebuie sa ceri:
"Intrerupator dublu, sub tencuiala", preferabil "cu corp ceramic".

Pentru schimbarea intrerupatorului apeleaza la un electrician calificat, pentru a nu avea "surprize" neplacute!

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Merci mult!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce vrei sa fie compatibile unul cu altul? Ca doar nu le pui sa lucreze impreuna.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

M am exprimat aiurea, vreau sa fie bun cel pe care il cumpar nou, adica stiu ca sunt 2 feluri de intrerupatoare si vreau sa imi iau unul bun