| Uchia a întrebat:

Buna TPU am un iphone 4 blocat in icloud, am gasit pe olx un iphone 4 care nu este blocat in icloud dar are greamul spart, as putea sa schimb geamul? sau sa schimb placa(cred ca asa se numeste) pentru a putea acesa iPhone-ul blocat?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Teoretic, placa si restul interiorului este mai usor de montat in cutia cu ecranul bun, fiindca oricum trebuie demontate aproape toate componentele pentru a schimba display-ul.
Practic, daca iei un iPhone cu ecranul spart, nu poti vedea daca este sau nu blocat in iCloud, deci risti sa repari telefonul cu un cost destul de ridicat si sa nu-l mai poti utiliza.