| DarkTheory a întrebat:

am un IPhone si cat de curand va trebui sa schimb cartela dar intrebarea mea este urmatoarea...
Daca voi schimba cartela, vor ramane contactele pe telefon sau se vor sterge? Sincer este singurul lucru care nu il stiu la acest telefon, intreb pentru ca de cand l-am cumparat nu am schimbat inveci cartela... Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Cheryl24 a răspuns:

Depinde unde ai salvat contactele. Daca le-ai stocat in telefon, raman salvate, dar daca le-ai stocat in cartela, nu. Vezi si tu ce poti sa afli la informatia despre un anumit contact (adica sa afli unde e stocat). Nu stiu la IPhone cum e, dar la multe telefoane arata un desen in forma de cartela daca e salvat in cartela, si unul in forma de telefon daca e salvat in telefon.

3 răspunsuri:
| DarkTheory explică:

Asta e faza ca pe Iphone nu am vazut chestia aia ca la cealalte telefoane si tocmai de asta intrebam...

| GabrielaIoana a răspuns:

Cauta la setari, la mesaje, si vezi daca e setat ca contactele sa fie salvate in telefon. Daca sunt salvate in telefon nu se vor sterge cand vei schimba cartela. Cel mai sigur intra la setari si copiaza toate contactele in telefon.( e o optiune speciala nu stiu exact cum scrie la tine dar o au toate telefoanele)

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Daca contactele sunt salvate pe cartela vor ramane acolo iar din telefon se vor sterge