| Florin0987654321alexandru a întrebat:

Bună TPU
Am un laptop Acer 5749z procesor i5 2430m.și când ajunge procesorul la 80-81 de grade îș da restart am citit pe net ca este setat sa se oprească la 80 de grade am căutat în bios dar n-am opțiunea de over-clock.are cineva idee cum sa îl fac sa nu se mai oprească la 80 de grade
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| CosminFlo a răspuns:

In primul rand este un laptop cam vechiut, nu ar trebui sa ajunga in temperaturile alea, l-ai mai curatat de praf... si, nu ai ce face cu acel shut down la 80 de grade, si pentru ce over clock, e inutil.

| Florin0987654321alexandru explică (pentru CosminFlo):

Lam curatat.am schimbat și pasta