| Mariusflorin2341 a întrebat:

am un laptop ASUS K56C nu prea mi se comporta bine cu windows 10 deci i am bagat windows 8.1 merge super ok, dar as vrea sa il bag iar pentru ca windows 10 este mai bun dar pe windows 10 aveam urmatoarea problema ma conectam la wifi pese 10-15 minute imi apare triunghiul ala galben ma deconectam si cand voiam sa ma conectez iar imi zicea can't connect to this network putin ajutor cu aceea problema se va mai repeta daca imi instalez iar windows 10, dau funda!

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Problema e de tip software sau hardware.
Din software: Incerci sa instalezi versiuni diferite ale driverului placii de retea, vezi sa nu fie vreun conflict, o treci pe toate frecventele posibile (20/40 mhz, a, b, g, n etc. ce suporta ea) si vezi situatiile in care "intra" ea singura, si daca wireless iti merge pe alte dispozitive.
Sau hardware: placa de retea in sine, ori de pla placa de baza sau vreun fir anume etc.

| Mariusflorin2341 explică (pentru CM7YRE):

Mi-ar trebui si mie un tutorial nu ma descurc frate dar ce zici merita sa fac upgrade iar la windows 10?

| CM7YRE a răspuns (pentru Mariusflorin2341):

Http://www.youtube.com/watch?v=f8u21DbvqXY
Tu decizi daca merita, nu eu. Daca e generatie 3-4 cu ie-i5 posibil sa fie ok, sa se miste bine daca il optimizezi si-i pui in ssd. De la generatia 6 in sus pe-un i3 macar Windows-ul normal ruleaza "optim".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi daca ai support pentru laptopu tau la windows 10. Drivere. Intra pe Asus si vezi la modelu tau daca ai drivere pentru windows 10.
Spre exemplu al meu nu are suport pentru win 10 si se misca ca curu fara drivere. cu 8 n-am probleme.

| Mariusflorin2341 explică (pentru anonim_4396):

Am suport pentru laptop pentru windows 10 dar nu am driver de wifi sau ceva vine deja cu el

| Iunix a răspuns:

1. Problema ta a fost întâlnită de toată lumea şi are şi o rezolvare! Dacă nu îți este lene să cauți.
Găseşti pe Youtube.
2. Mai bun e windows 7 Ultimate 64 biti.

| cuvant a răspuns:

Cauta driverul corect pentru wireless de pe pagina oficiala.
Daca mai apare eroarea respectiva sterge reteaia respectiva din lista si conecteaza-te din nou.

| Andresso a răspuns:

Depinde ce eroare iti da, cauti pe google frumos ce eroare iti dadea si cu siguranta gasesti raspunsul. Daca nu, dai restart la router, sau ii dai in control panel la network and sharing center, apesi pe "Connect to a network" si ai acolo pasii urmatori, tot de pe net te documentezi daca nu vei sti ceva anume. Altfel, nu stiu daca cineva te-ar putea ajuta prin TPU. Cheama un vecin cineva care se pricepe daca nu rezolvi singur.