| Radu_Traian_1992 a întrebat:

Am un laptop cu baterie dar nu am incarcator. Bateria este goala. Am un incarcator care se potriveste de la bormasina. La bateria de la laptop ii trebuie 4400mah. Si incarcatorul scoate 1.75 a. Oare se arde daca il pun cu incarcatorul acesta? Se supraincarca bateria?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incarcatorul de la bormasina nu se poate folosi pentru bateria laptopului, fiind sisteme diferite de incarcare.

Cu 50 lei poti cumpara incarcator pentru laptop, nu merita sa-l distrugi.
Chiar daca bateria e slaba, cu un incarcator vaputea fi folosit chiar si fara baterie (daca laptopul e bun).

| ncristian7805 a răspuns:

Salut! bateria se poate deteriora la o lunga perioada de timp, nu ai de ce sa iti faci griji, dar ar fi cazul sa cauti un incarcator original sau ceva asemanator