| timilian90 a întrebat:

am un Laptop Dell Latitude, si dupa o jumatate de ora de rulare se blocheaza si ramane blocat. am reinstalat windowsul, l-am curatat de praf dar tot asa face. cateodata merge si 3 ore dar tot se blocheaza. Care poate fi problema si rezolvarea?

Funda!

8 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Cauzele pot fi multiple! Cel mai bine mergi la un service! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramul sau hardul amandoua au aceeasi simptome cand se duc..iti poati da seama la hard daca asculti si paraie mai tare mai mult ca sigur e hardul,, vezi daca ai 2 rami in laptop scoate-l pe unul si vezi daca se mai blocheaza daca da atunci scoate-l si pune-l la loc pe primul ce l-ai scos daca nu se mai blocheaza e cu unul din rami asta il poti incerca daca ai 2rami

| PanaceuUniversal a răspuns:

Ar putea sa fie ceva de la memoria ram sau procesor.

| timilian90 explică (pentru PanaceuUniversal):

E posibil sa fie procesorul, sa fie prea obosit procesorul. De la rami nu are cum sa fie. daca se arde un ram nu se mai deschide!

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru timilian90):

Mai este o chestie pe care am vazuta in urma cu vreo doua luni si acum mi-am amintit... e posibil sa fie de vina hard-ul. Fa-i un scan pentru bad sectors!

| timilian90 explică (pentru PanaceuUniversal):

Am sa incerc, sa vad ce rezolv si poate primesti si funda! Multumesc!

| hashu1985 a răspuns:

Incearca sa-i schimbi pasta termoconductoare de sub radiatoarele de la procesor, placa video si northbridge...asa pateam eu la un assus si asa s-a rezolvat problema.Bafta

| timilian90 explică (pentru hashu1985):

Nu are legatura cu parsta de la procesor, pentru ca temperatura procesorului nu depaseste 50 grade C*, cand aveam pc-ul aveam temperatura la 65 C* si tot nu se bloca, mergea greu dar nu se bloca!